Frýdeckomístecký a třinecký deník

Velký problém: nadváha dětí

18.7.2013 08:09

Třinec - Hlavně o pohybu bylo úterní dopoledne na třineckém stadionu Rudolfa Labaje.
Ilustrační foto Autor: Deník/Holubář Petr

Příchozí děti mohly ukázat své pohybové dovednosti před zraky mladých třineckých fotbalistů, které během dopoledne doplnili i hráči druholigového celku mužů. „Je tady sranda, líbí se mi tady," řekl Deníku jedenáctiletý Libor Valenta z Třince. „Fotbal je dobrá hra, takže mě to tady baví. Hlavně se těším na druholigové muže, proti kterým si můžeme zahrát fotbal," dodal jedenáctiletý Patrik Švančara z Třince.

Na plnění připravených úkolů pro děti dohlížel i Tomáš Bulawa, hráč třineckého celku U19. „Na svém stanovišti kontroluji, zda děti plní to, co mají," prozradil Tomáš Bulawa. „Dětem předvedeme, jak mají daný úkol provést, a také kontrolujeme, aby nějak zvlášť neblbnuly," doplnil Tomáš Bulawa s tím, že na jeho stanovišti si děti vyzkoušely odrazovou sílu, kdy skákaly a podlézaly překážky.

Na této akci nemohl chybět ani trenér mládeže Petr Sostřonek. „Tato naše akce je součástí Prázdnin v 3nci, kdy každý zdejší oddíl či složka má svůj vyčleněný den, aby si děti mohly zaskotačit. V našem případě je vše přizpůsobeno fotbalu," řekl Deníku Petr Sostřonek, který si pochvaloval hlavně počasí, které opravdu přálo. „Poslední čtyři roky jsme museli být v hale, což není ono. Letos nám počasí vyšlo, vše bylo perfektně připraveno a zpestřením byla i účast hráčů A mužstva," doplnil Petr Sostřonek, který také prozradil, že mezi příchozími dětmi si oddíl vybírá i případné hráče do svého klubu. „Hráči, kteří jsou na různých stanovištích, mají také za úkol děti sledovat po fotbalové stránce. Samozřejmě jsou tady i profesionální trenéři, kteří se pohybují po hřišti a vše pečlivě sledují. Když nás někdo zaujme, tak jej oslovíme. Pokud je zde s rodiči, tak mluvíme přímo s nimi, v opačném případě si na ně vezmeme kontakt," vysvětlil Petr Sostřonek.

Třinecký trenér se vyjádřil také k tomu, jak na tom je mládež s pohybem. „Úkoly, které jsme pro děti připravili, jsou z devadesáti procent na pohybovou aktivitu. Je jiná doba, dnešní děti jsou hodně zalezlé doma u počítačů. Rodiče sice mají klid, ale není to ono. My vidíme, že dnešní děti mají nadváhu, jsou nemocné. Podle mě to je o tom, že současná mládež tráví málo času venku a hlavně v pohybu," zdůraznil Petr Sostřonek.

„Chceme do budoucna hrát dobrý a kvalitní fotbal a nejlépe s vlastními hráči, a to se neobejde bez široké základny mládežnických družstev. Proto pořádáme tyto akce, díky kterým chceme přilákat nové fotbalové naděje," uzavřel generální a sportovní manažer FK Fotbal Třinec Karel Kula.

Zdroj: Frýdeckomístecký deník
Autor: Tomáš Machálek