Organizátoři

Město Třinec a Magistrát města Třince, odbor Školství, kultury a tělovýchovy

Hlavní organizátor celoměstské prázdninové hry. Město Třinec významně podporuje aktivity zaměřené na volný čas dětí a mládeže a touto akcí přispívá k vytváření partnerství NNO pracujících v oblasti práce s dětmi a mládeží.
Kontakt: Romana Ševečková, tel: 558 306 195
e-mail: romana.seveckova@trinecko.cz


Knihovna Třinec, příspěvková organizace města

Třinecká knihovna, to není jen půjčování knih a velkého množství her, ale také spousta dalších aktivit. Každoročně zde proběhne téměř 400 akcí pro děti, například čtenářské lekce pro školy a školky, různé netradiční soutěže či odpolední volnočasové kluby MRKni nebo Čteme s nečtenáři. S knihovnou můžete zažít Pohádkový les, Večerníčky naživo, nocování v knihovně a jiná pohádková dobrodružství. A také je možné, že v Knihovně pro děti potkáte knihovnického vlčka, se kterým ale rozhodně nezvlčíte! Knihovna je zkrátka skvělým místem, kde můžete trávit volný čas. Přijďte se přesvědčit!
Kontakt: Martina Wolna, tel: 558 999 100, 776 334 278
e-mail: knihovna@knihovnatrinec.cz


Dům dětí a mládeže Třinec (DDM), příspěvková organizace města

DDM je volnočasová organizace pracující s dětmi, mládeží, ale i s dospělými členy. Nabízí přes 100 kroužků nejrůznějšího zaměření od výtvarných, sportovních, přes technické až po sólový zpěv. Kroužky vedou zkušení, kvalifikovaní vedoucí (trenéři, lektoři, učitelé…) Dále nabízí dětem pestrou škálu nejrůznějších akcí a prázdninových činností. Motto: Kdo si hraje, nezlobí.
Kontakt: Zdeněk Walach, tel: 558 989 010
e-mail: reditel@ddmtrinec.cz


ADD lead

ADD lead je parkurová organizace. Věří, že parkour je skvělou průpravou pro každodenní život – překonávání překážek totiž člověka neposune pouze fyzicky, ale především psychicky. Pokud to parkouru dovolíme, může nás skvěle naučit, jak se vypořádat s překážkami, které nás potkávají každý den. A přesně tuto myšlenku se organizace snaží předávat skrze své aktivity. Organizace vede pravidelné tréninky a lekce, pořádá workshopy pro školy a veřejnost, organizuje příměstské i pobytové tábory, nabízí exhibice a show a v neposlední řadě pořádá kurzy pro trenéry.
Kontakt: Patrik Gabryš, tel: 776 266 199
e-mail: gabrys@add-lead.cz


Beskydský golfový klub

Historie golfu na Třinecku spadá již do roku 1976, kdy byl v TJ TESLA Oldřichovice založen golfový oddíl, který pro svou hru využívali jedno z mála hřišť té doby v Šilheřovicích. Od roku 1999 byl golfový klub přejmenován na Beskydský golfový klub a v Ropici se začalo s výstavbou nového moderního golfového areálu, který se stal domovským hřištěm klubu. V současné době se řadí Beskydský golfový klub mezi větší golfové kluby a patří na samou špičku. Muži i ženy hrají nejvyšší ligovou soutěž a Tréninkové centrum mládeže vychovalo několik mistrů republiky. Klubový život v Ropici je podporován mnoha klubovými turnaji, společenskými a sportovními akcemi, tradičními HCP nedělemi.
Kontakt: Jiří Kaminský, tel: 603 171 573
e-mail: jiri.kaminsky@beskydgolf.cz


Beskydy dětem z. s.

Spolek Beskydy dětem organizuje každoročně letní dětské tábory, zejména v Beskydech a okolí. V průběhu roku také pořádá sportovní a vzdělávací akce pro děti nebo výlety do různých koutů České republiky. Smyslem těchto aktivit je dětem nejen z Třince a okolí nabídnout možnost aktivně trávit svůj volný čas a vybudovat v nich pozitivní přístup k přírodě a životnímu prostředí. Motto: "Vše děláme pro nejdůležitější lidi na světě… pro děti!"
Kontakt: Ondra Mach, tel: 730 541 003
e-mail: beskydydetem@gmail.com


BUNKR, o. p. s.

Nezisková organizace BUNKR nabízí sociální služby dětem a mladým lidem (Klub Bunkr, Streetwork v Třinci). Klade si za cíl ovlivňovat způsob trávení volného času (Hudební zkušebna Bunkryt, Studentský tým) a účastní se činností zaměřených na rozvoj dobrovolnictví (Evropská dobrovolná služba). Spolupodílí se na organizaci akcí jako Týden pro rodinu, Studentský ples či Bunkrytfest. Organizace rovněž poskytuje odborné činnosti určené rodinám (Služby pěstounům) a provozuje Komunitní centrum Borek, kde se mohou lidé z Borku potkávat a trávit společně čas.
Kontakt: Roman Brzezina, tel: 604 486 851
e-mail: brzezina@bunkr.cz


Como-3 gym (Klub thajského boxu)

Como-3 gym je profesionální škola thajského boxu, která má své pobočky v Třinci, Ostravě i Frýdlantu nad Ostravicí. Základnu klubu tvoří přes 300 aktivních členů a skládá se z profesionálních zápasníků, amatérských bojovníků, ale také z vrcholových sportovců, dále pak z mužů, žen i dětí, kteří trénují pouze rekreačně a pro zábavu. Škola pravidelně pořádá profesionální galavečery Aréna a Bitva o Futurum a také amatérské turnaje pod názvem Ludus War. Trenér Martin Vaňka vychoval za existenci klubu Mistra světa, Mistra Evropy, získal 15 titulů Mistra České republiky, titul Šampion Euroligy a v roce 2014 vybojoval dva tituly Mistra ČR a Vicemistra ČR v bojovém umění Sanda (čínský box). Khru Vaňka taktéž sestavuje tréninky pro hokejisty HC Ocelářů Třinec, kteří k němu doplňkově docházejí na thajský box.
Kontakt: Martin Vaňka, tel: 774 443 044
e-mail: como-3@seznam.cz


Dětský klub Smajlík (Církev bratrská)

Zájmový klub pro děti mimo církev. Pro děti pravidelně připravuje pestrý program zaměřený na jejich potřeby – od soutěží, her až po tvoření. Od jara do podzimu děti sportují na zahradě a chodí do přírody, přes zimu tráví čas v klubovně. Do klubu jsou také zváni hosté se zajímavými příběhy.
Kontakt: Daniel Konderla, tel: 605 180 234
e-mail: danielkonderla@gmail.com


Florbalový klub Ossiko Třinec spolek

V roce 2013 se dala dohromady parta nadšených florbalistů, kteří se rozhodli dostat Třinec znovu do popředí florbalové veřejnosti. Od stejného roku nese klub jméno hlavního sponzora a jeho členská základna čítá již na 190 členů. Do sezony 2017/2018 šlo vedení klubu s nemalými cíli, které se postupně daří naplňovat. Muži postoupili do Regionální ligy, ženy do 1. ligy, v mládežnických kategoriích se klub umísťuje na předních místech a tím si vychovává vlastní kvalitní hráče. Po skvělé sezóně týmu Juniorek, kdy skončily první, se v Třinci uskutečnilo Mistrovství ČR, kde juniorky nezaváhaly a zaznamenaly zatím největší úspěch klubu. Klub nově otevřel kategorii elévů pro děti již od předškolních let, aby se vyrovnal extraligovým špičkám.
Kontakt: Michal Martynek, tel: 606 754 314
e-mail: info@fbctrinec.cz


FSC Oceláři Třinec (oddíl krasobruslení)

Klub krasobruslení byl založen v roce 1967. Za tuto dobu se mnoho jeho odchovanců účastnilo nejen státních, ale i mezinárodních soutěží a mistrovství. Díky otevření druhé ledové plochy v Mini Werk Aréně mohou s krasobruslením začít děti už od 4 let. Přirozenému pohybu na ledě se učí formou her a pohybových cvičení.
Kontakt: Czeslaw Ściskała, tel: 608 720 161
e-mail: krasotrinec@seznam.cz


IN-LINE TŘINEC z. s.

Oddíl in-line bruslení byl založen v roce 2015. V oddíle se děti pod vedením zkušených instruktorů naučí první krůčky bruslení, pokročilejší pak zlepší svou techniku, naučí se jízdu vzad či přešlapování. Ti, kteří vydrží, mohou pokročit i k rychlobruslení na in-line bruslích a závodit tak s opravdovými závodníky. Kromě pravidelných tréninků oddíl organizuje letní příměstské tábory.
Kontakt: Nikol Kostková, tel: 603 158 234
e-mail: inlinetrinec@seznam.cz


Kino Kosmos, příspěvková organizace města

Třinecké kino je moderní kino s možností promítání 3D filmů, s nejnovějším zvukovým vybavením, příjemnými sedačkami. Kromě běžného promítání pořádá např. dětská představení Bijásek, projekce pro seniory, konají se zde festivaly Třinecké filmové léto, Jeden svět a mnoho jiných akcí.
Kontakt: Regina Szpyrcová, tel: 558 996 700
e-mail: kino-kosmos@seznam.cz


Kvalifikační a personální agentura, o. p. s. (KaPA)

Nezisková společnost Kvalifikační a personální agentura, o. p. s. (známá pod zkratkou KaPA) nabízí pomoc nezaměstnaným osobám při hledání práce a řadu dalších bezplatných služeb pro osoby znevýhodněné, hendikepované nebo sociálně vyloučené. Posláním společnosti je poskytování veřejně prospěšných služeb a nabídka pomoci tam, kde je to potřeba. Její zásadou je kvalita, vstřícnost, ochota a empatie. Od roku 2020 máme nové působiště v Třinci, ul. Družstevní 294.
Kontakt: Aneta Nogawczyková, tel: 602 401 101
e-mail: aneta.nogawczykova@kapaops.cz


Magistrát města Třince, odbor dopravy

Odbor dopravy se mimo jiné také zaměřuje na dopravní výchovu dětí a mládeže, a to především organizováním dopravních soutěží v rámci BESIPu.
Kontakt: Jana Kostková, tel: 558 306 297
e-mail: jana.kostkova@trinecko.cz


Magistrát města Třince, odbor sociálních věcí

Odbor sociálních věcí provozuje Klub seniorů, který nabízí seniorům a osobám se zdravotním postižením z Třince a okolí prostor k aktivnímu trávení volného času – aktivizační služby, zájmové kluby, kurzy a další smysluplné aktivity, které preventivně působí proti možnému sociálnímu vyloučení těchto osob a pozitivně ovlivňují kvalitu jejich života. V Klubu je možné využít např. kurz jógy pro seniory, cvičení na míčích, navštívit Klub vařečku, Klub šikovných rukou, dozvědět se zajímavosti v Seniorgymnáziu, zahrát si kulečník a mnohé další.
Kontakt: Daniela Nieslaniková, tel: 558 993 756
e-mail: daniela.nieslanikova@trinecko.cz


MAJ:DAY Team z.s.

Spolek se věnuje pořádání sportovních a kulturních akcí. Vlajkovou lodí je jedinečná akce MajDay, která se koná vždy o letních prázdninách. MajDay je den nejen pro všechny, kteří mají rádi sport, ale i pro ty, kteří se o něm chtějí něco dozvědět a setkat se se zajímavými, aktivními a inspirativními lidmi. MajDay začíná netradičním běžeckým závodem dvojic – SreelRun, po celý den probíhá sportovní veletrh, kde se prezentují sportovní oddíly a organizace z regionu a vrcholí večerní PartyNight s koncertem plným zvučných jmen.
Kontakt: Kateřina Mrózková, tel: 728 823 453
e-mail: katarinamrozkova@gmail.com
nebo 87dohnal@gmail.com


Městská policie Třinec

Městská policie Třinec je orgánem obce jež se podílí na zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Mezi úkoly, které městská policie plní, patří mimo jiné přispívání k ochraně osob a majetku, dohlížení na dodržování pravidel občanského soužití, obecně závazných vyhlášek a nařízení obce, podílí se na dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu, na prevenci kriminality, odhaluje přestupky a jiné správní delikty.
Kontakt: Robert Sikora, tel: 558 999 688
e-mail: robert.sikora@trinecko.cz


PRO NORTH CZECH, a. s.

Společnost se zabývá oblastí autoservisů a pneuhospodářství. Její služby jsou zaměřeny na osobní i nákladní automobily, zejména na celou škálu pneuservisních úkonů. Společnost však myslí také na děti. Zvláštní pozornost věnuje nejmenším "zákazníkům", pro které pravidelně pořádá soutěže s cílem posílit bezpečnost silničního provozu.
Kontakt: Kateřina Hudečková, tel: 605 201 011, 558 999 888
e-mail: hudeckova@pronorth.cz


Royal Rangers

Organizace pro děti a mládež působící na základě křesťanské morálkya etiky. Připravujeme pro děti pravidelnou klubovou činnost, zájmové akce, víkendové pobyty, tábory, apod. Nabízí dětem možnost skrze dobrodružství objevovat a rozvíjet své schopnosti a učit se je používat nejen ke svému prospěchu. RR se řídí zlatým pravidlem: “Ve všem dělám druhým to, co chci, aby oni dělali mně.”


Royal Rangers, 4. přední hlídka

Oddíl Royal Rangers působící v Oldřichovicích.
Kontakt: Daniel Kaleta, tel: 739 524 851
e-mail: danielkaleta@seznam.cz


Royal Rangers, 5. přední hlídka

Oddíl Royal Rangers působící ve Starém Městě.
Kontakt: Timotej Tomíček, tel: 776 622 166
e-mail: timektom@seznam.cz


Sanctus Albertus z. s. (Římskokatolická církev)

Spolek organizuje ve farnosti setkání různého charakteru - přednášky a kurzy, společenské akce, koncerty, ale i sportovní a kulturní akce a tábory pro děti a mládež. Spolupracuje s dalšími neziskovými organizacemi v místě své působnosti.
Kontakt: Wiesław Wania, tel: 737 245 864
e-mail: awania@seznam.cz


STaRS, příspěvková organizace města

Předmětem činnosti organizace je poskytování služeb v oblasti sportovního vyžití široké veřejnosti města Třince a přilehlých obcí. Ke sportovnímu a relaxačnímu využití nabízí krytý bazén, saunu, minigolf, víceúčelovou halu, fotbalová hřiště, víceúčelové hřiště na sídlišti Sosna, městská dětská hřiště a třinecký lesopark.
Kontakt: Helena Novotná, tel: 725 685 061
e-mail: helena.novotna@starstrinec.cz


Šance milosti z. s. (Církev bratrská)

Šance Milosti především působí na sídlišti Sosna, věnuje se dětem, mládeži i rodinám. Během celého roku pořádá akce pro mladé jako např. akce "ONE WAY," koncerty, různé workshopy nebo sportovní odpoledne. Spolupracuje s dalšími volnočasovými organizacemi na pořádání táborů pro děti, víkendovek a výletů.
Kontakt: Lidka Wiselková, tel: 604 169 984
e-mail: lidka.wiselkova@seznam.cz


Taneční klub Elán, z. s.

Taneční klub Elán se zabývá standardními a latinskoamerickými tanci. V letošním roce slaví 30. výročí od svého vzniku. Za tuto dobu vychoval desítky mistrů ČR a reprezentantů MS. Tréninky se konají po celý týden na ZŠ Bezručova a jsou zaměřené na všechny věkové skupiny.
Kontakt: Ewa Troszok, tel: 777 078 064
e-mail: tkelantrinec@gmail.com


TJ TŽ Třinec

Tělovýchovná jednota TŽ zastřešuje sportovní oddíly a kluby ve městě. Některé z nich se podílejí na organizaci prázdninových akcí.


TJ TŽ Třinec, Oddíl atletiky

Oddíl atletiky má v současné době přes 400 členů. Patří mezi nejúspěšnější oddíly naší TJ TŽ. Její členové každoročně získávají tituly mistrů republiky ČR v kategoriích žáků, dorostu i dospělých.
Kontakt: Emilie Szmeková, tel: 558 993 324
e-mail: atletikatrinec@centrum.cz


Kontakt: tel. 558 306 195